Hawaje 5-0

serial sensacyjny • Kraj: USA Odcinek: 9Drugi sezon pełnego akcji, efektownych scen i fantastycznych plenerów serialu sensacyjnego, opowiadającego o pracy elitarnej jednostki policji powołanej do zwalczania najgroźniejszej przestępczości na Wyspach Hawajskich, jak morderstwa, terroryzm czy handel ludźmi.
Główny bohater, detektyw Steve McGarrett (Alex O’Loughlin), to utalentowany i zasłużony oficer sił specjalnych marynarki, który przeszedł do pracy w policji. Jego najbliższymi współpracownikami zostają doświadczeni gliniarze: detektyw Danny „Danno” Williams (Scott Caan) i Chin Ho Kelly (Daniel Dae Kim) oraz świeżo upieczona absolwentka akademii policyjnej – Kono Kalakaua (Grace Park). Danno to detektyw z New Jersey, który – choć lepiej czuje się w wielkomiejskiej dżungli niż wśród rajskich plaż – przeniósł się na Hawaje, by po rozwodzie z żoną nie tracić kontaktu ze swą ośmioletnią córeczką. Chin Ho Kelly był detektywem i zaufanym współpracownikiem ojca McGarretta, ale odszedł ze służby, kiedy niesłusznie oskarżono go o korupcję. Kono, piękna i nieustraszona kuzynka China, wcześniej wyczynowo uprawiała surfing. Dziś jej ambicją jest dorównanie kolegom z elitarnego oddziału.
W nowych odcinkach do zespołu dołącza agentka specjalna, Lori Weston (Lauren German), a wśród bohaterów serialu na stałe pojawia się patolog sądowy Doktor Max Bergman (Masi Oka).
W drugim sezonie serialu oddział „5-0” – po zamordowaniu Patricii Jameson, która powołała go do życia – podlega nowemu gubernatorowi, Samowi Denningowi, który inaczej niż jego poprzedniczka postrzega jego rolę i wprowadza wiele zmian.

Komentarze