Galileo

program edukacyjno poradniczy • Kraj: Polska Odcinek: 472QUIZ…KIM BYŁ?
Nazywany jest królem, choć nie nosił korony. Przez jednych uważany za ikonę, dla drugich to ….podejrzany typ. Wyjątkowo upodobał sobie Polskę, miał z nią nawet związane pewne plany. Niestety, chociaż było wokół tego dużo szumu, z pierwotnych założeń nic nie wyszło. Czy wiecie już o kim mowa? Jesli nie, to zobaczcie koniecznie filmową zagadkę „Galileo”.
CYFROWI GANGSTERZY
Czym jest phishing? Jak złodzieje samochodów kradną pojazdy wyposażone w system keyless oraz jak okradane są bankomaty? Sprawdzimy, jakimi metodami posługują się dzisiejsi, cyfrowi włamywacze i złodzieje.
MASAŻ OGNIEM
W cyklu: historia pewnego zdjęcia – fotografia przedstawiającą płonąca twarz kobiety. Okazuje się, ze to jedna z metod należącą do starochińskiej medycyny. Sprawdzimy, czy jest skuteczna i bezpieczna.
NAJWAŻNIEJSZY MÓZG ŚWIATA
Czy wyobrażacie sobie nie pamiętać co wydarzyło się minutę temu? Amerykanin Henry Molaison nie musiał sobie tego wyobrażać, on tego doświadczył. Był najdłużej żyjącym człowiekiem nie posiadającym pamięci krótkotrwałej. Pokażemy w wyniku czego ją stracił oraz dlaczego jego przypadek był tak ważny dla medycyny.

Komentarze