Galileo

program edukacyjno poradniczy • Rok: 2010 Kraj: Polska Odcinek: 166IDEALNE BUTY SPORTOWE
W zalewie taniego importu z dalekowschodnich fabryk inicjatywa dwóch przedsiębiorców z Niemiec wydaje się być karkołomna – chcą rzucić wyzwanie wielkim koncernom produkującym obuwie sportowe i wyprodukować ręcznie najlepsze buty sportowe. A do tego tu na miejscu, w Europie.
JAK POWSTAJE DZIURAWY MAKARON?
Maccaroni to nieduże rurki – od nich wzięła się nasza polska nazwa włoskich klusek. Ale jak powstaje w nich ta dziurka? Czy można ją wykonać domowymi sposobami? Jak radzi z tym sobie fabryka makaronu?
KIEDY JEST NAJLEPSZY MOMENT NA…
Kiedy jest najlepszy moment na to aby np. schudnąć, ogolić się nie zacinając, wykonać swoją pracę jak najefektywniej, albo u dentysty poczuć jak najmniejszy ból? Czy jest idealna pora dnia na wykonanie tych wszystkich czynności? Sprawdziliśmy to!
SEKRETY KOLORÓW: BIAŁY
Kolejny odcinek serialu naukowego o sekretach kolorów. Tym razem zajmiemy się kolorem białym. Czy biel istnieje w przyrodzie, czy to tylko złudzenie optyczne? Jaką rolę pełni biel w naturze? Jaki niesie ze sobą przekaz?
ZOOFOBIA: RYBY
Lęk przed zwierzętami może mieć różne podstawy i postacie. Są ludzie, którzy boją się ryb. Czy to uzasadniona obawa? Czy warto bać się ryb? Czym mogą nam zagrażać? Czy mogą budzić odrazę?

Komentarze