Galileo

program edukacyjno poradniczy • Rok: 2010 Kraj: Polska Odcinek: 165TRIKI REMONTOWE
Remont mieszkania. Dla jednych zmora, dla innych pole do popisu wyobraźni. Jak poradzić sobie najlepiej z najczęstszymi kłopotami podczas remontu? Co zrobić, aby przy wierceniu otworów nie odpadał tynk, jak wbijać gwoździe aby nie zniszczyć drewna?
GADŻETY OSZCZĘDZAJĄCE CZAS
Ile czasu tracimy w ciągu dnia? Czy można to zmienić? Oczywiście! Istnieją na świecie przeróżne gadżety pozwalające nam zaoszczędzić cenny czas. Przetestujemy kilka z nich, sprawdzając ich skuteczność i przydatność w praktyce.
JEDEN DZIEŃ OSTREGO DYŻURU
Ostry dyżur w klinice. Nigdy nie wiadomo co przyniesie ze sobą kolejne 10 minut. Przyglądamy się pracy lekarza dyżurnego w jednej z klinik. Kamera zmaga się oko w oko z rzeczywistością izby przyjęć. Ofiary wypadków, nagłych zachorowań. Niewiele czasu na postawienie diagnozy… To nie jest kolejny odcinek przygód Dr.House.
SEKRETY KOLORÓW: CZARNY
Kolejny odcinek serialu naukowego o sekretach kolorów. Tym razem zajmiemy się kolorem czarnym. Co przekazuje? Czy istnieje naprawdę w przyrodzie? Jaka jest jego natura?
ZOOFOBIA: KONIE
Lęk przed zwierzętami może mieć różne podstawy i postacie. Dlaczego ludzie boją się koni? Czy obawy związane z tymi zwierzętami są uzasadnione?

Komentarze