Galileo

program edukacyjno poradniczy • Kraj: Polska Odcinek: 209NAPOJE ENERGETYZUJĄCE
Zielona herbata – odpowiednio zaparzona ma działanie pobudzające. Zawarta w zielonej herbacie kofeina działa powoli, za to dłużej, niż kofeina zawarta w kawie. A właściwości małej czarnej znają chyba wszyscy… Dziś mamy także do wyboru niezliczoną ilość napojow energetyzujących. Galileo testuje jak działają te substancje, ktora z nich jest najbardziej efektywna i czy są bezpieczne dla naszego zdrowia?
IDEALNA MYJNIA
Dziś coraz częściej korzystamy z samochodowych myjni. Jak rozpoznać tę naprawdę dobrą? Z myjni wyjeżdżamy często w pośpiechu. Trudno nam wtedy dostrzec niedoskonałości pozostawione po „rzekomym” kompleksowym programie. Galileo wzięło pod lupę myjnie samochodowe.
GADŻETY SPA
Wszyscy chcemy być piękni i zdrowi. Nie zawsze łatwo jest nam jednak o to zadbać. Wiąże się to z kosztownymi i długotrwałymi wizytami w salonach spa i wellness. Galileo przyjrzało się gadżetom, ktore mogłoby sprawić, że relaksujący i uzdrawiający weekend można spędzić….. w domu.
ŻOŁNA
Żołna to bardzo elegancki, pięknie ubarwiony ptak. Żywi się chwytanymi w locie owadami. Nie są prawdą opowieści o niszczeniu przez żołny całych hodowli pszczoł, choć wciąż potocznie mowi się o nich – szczurek pszczołojad. Dowiedzcie się czym jeszcze się charakteryzują i dlaczego warto się nimi zainteresować.
MOSKIEWSKIE METRO
Przewozi dziennie kilka milionow pasażerow, więcej niż w metro w Nowym Jorku. Uchodzi za dumę Rosji i do dziś jest atrakcją turystyczną stolicy. Moskiewskie metro. Jak tętni swoim podziemnym życiem?

Komentarze