Drogówka

publicystyka spoleczna • Kraj: Polska Odcinek: 33„W zasadzie wszyscy jesteśmy kierowcami… no prawie wszyscy. Ale na pewno wszystkich: i kierowcow, i tych, ktorzy nimi nie są dotyczy – i powinno obchodzić – bezpieczeństwo na drogach. Dlatego powracamy do popularnej i lubianej Drogowki – w nowej odsłonie pod tytułem: STOP Drogowka. Znow pokazujemy najciekawsze relacje z tego, co dzieje się na polskich szlakach komunikacyjnych, i to zarowno na lądowych, jak i na rzecznych.
Efektowne akcje policyjnych patroli opatrzone błyskotliwym komentarzem to dobra i sprawdzona formuła. Towarzyszymy szarej drogowej codzienności i przedsięwzięciom czy akcjom takim jak np. Bezpieczny weekend, Bezpieczne wakacje itp. W każdym odcinku pokazujemy kilka najciekawszych interwencji zarejestrowanych przez towarzyszące wybranym patrolom ekipy telewizyjne. Nasze kamery są też obecne na kontrolach radarowych i kontrolach stanu technicznego pojazdow.
Pokazujemy zdarzenia, funkcjonariuszy w akcji i samych sprawcow – czasem butnych, czasem skruszonych. Cały kalejdoskop ludzkich postaw, zachowań i pomysłow na odnalezienie się w trudnej i niewygodnej sytuacji. Zarejestrowane zdarzenia i interwencje są rownież doskonałym pretekstem do tego, żeby pochylić się nad ich przyczynami, omowić popełnione błędy, poradzić jak należało się zachować w danej sytuacji żeby do wypadku czy kolizji nie doszło. O taki pogłębiony komentarz prosimy odpowiednie służby. Program pozwala także z innej perspektywy przyjrzeć się samym policjantom. Pokazujemy, kto kryje się za mundurem, pistoletem i tzw. suszarką. Staramy się lepiej poznać tych, ktorzy codziennie strzegą porządku i dbają o bezpieczeństwo na polskich drogach. W każdym odcinku przedstawiamy członkow patroli, ktorym towarzyszymy w pracy. Opowiadamy nie tylko o ich osiągnięciach zawodowych, ale i o prywatnych pasjach.”

Komentarze