Cuda bez tajemnic

serial - dokument • Kraj: USA Odcinek: 1Czy cuda naprawdę się zdarzają? Czy istnieją zjawiska, które wykraczają poza granice racjonalnego wyjaśnienia? Czy może da się je wytłumaczyć, nie odwołując się do działania sił nadprzyrodzonych? Jakie odpowiedzi na ten temat oferuje współczesna nauka?
W programie poznamy fascynujące, pełne dramatyzmu historie ludzi, których udziałem stało się niezwykłe doświadczenie, uzdrowienie, ocalenie lub przemiana oraz przedstawicieli różnych dziedzin wiedzy, którzy wyjaśnienia ich tajemnicy poszukują w prawach natury.
W pierwszym odcinku poznamy Joannę, która była jednym ze świadków w procesie beatyfikacyjnym św. Jana Pawła II. Joanna modliła się o cud do Matki Boskiej Częstochowskiej i zmarłego papieża, kiedy u jej mającej przyjść na świat córeczki stwierdzono brak nerek i pęcherza oraz poważną wadę serca. Wbrew wynikom badań i diagnozom lekarzy – nie dającym dziecku praktycznie żadnych szans i w pewnym momencie wskazującym na zagrożenie życia samej matki – poród odbył się pomyślnie, a córka Joanny wkrótce całkowicie wyzdrowiała.
W tym odcinku zobaczymy także Meksykankę, która ratunku szuka w szamańskich egzorcyzmach oraz członków wspólnoty religijnej z Kentucky, którzy uzdrawiają chorych, tańczą z groźnymi wężami, dotykają gołymi rękami i twarzą płomieni oraz piją truciznę. Czy wszystkie te przypadki można traktować tak samo? Czy naukowcy potrafią przedstawić przekonujące wyjaśnienie każdego z nich?
W kolejnym odcinku poznamy uzdrowiciela, który wierzy, że może leczyć chorych dzięki mocy udzielonej mu przez Ducha Świętego, a także chłopca, który wybudził się ze śpiączki po tym jak we śnie objawił mu się Ojciec Pio oraz ludzi, którzy zwracają się o pomoc do jednej z mieszkających na wschodzie Polski szeptunek.

Komentarze