CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku

SERIAL-KRYMINALN • Obsada: Gary Sinise(detektyw Mack „Mac” Taylor), Lawrence Monoson(Rudy Aronika), Sela Ward(detektyw Josephine „Jo” Danville), Carmine Giovinazzo(detektyw Danny Messer), Anna Belknap(detektyw Lindsay Messer), Robert Joy(dr Sid Hammerback), A.J. Buckley(Adam Ross), Hill Harper(dr Sheldon Hawkes), Eddie Cahill(detektyw Don Flack), Brett Tucker(Theodore Westwick) Kraj: USA Odcinek: 141



W tym odcinku nowa gwiazda dołącza do obsady serialu „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”. Sela Ward – dwukrotna zdobywczyni nagrody Emmy i Złotego Globu – jako błyskotliwie inteligentna, czarująca i dowcipna detektyw Jo Danville szybko zyska sympatię i podziw drużyny CSI. Zaprzyjaźni się z szefem nowojorskiego laboratorium kryminalistycznego, detektywem Taylorem, którego niezmiennie gra Gary Sinise – nominowany do Oscara, uhonorowany Złotym Globem oraz Emmy.
Poznajemy detektyw Josephine „Jo” Danville (Sela Ward) w okolicznościach, które sugerują makaryczny żart na powitanie, doszło jednak do prawdziwej zbrodni. Detektyw Mack „Mac” Taylor (Gary Sinise) wraz z drużyną uczestniczy w uroczystości wręczenia detektyw Lindsay Messer (Anna Belknap) odznaczenia za odwagę, gdy Jo przychodzi pierwszy raz do pracy i w opustoszałym laboratorium zastaje tylko… zwłoki młodej kobiety. Ślady sugerują, że zostały podrzucone. Ofiara nie była pracownikiem nowojorskiego CSI. Mac jest wstrząśnięty. Jak komuś udało się wnieść jej ciało do ich biura, które przez całą dobę strzegą strażnicy? Skąd ona lub jej zabójca znali szyfr do windy w tym wieżowcu? Podążając tym tropem, śledczym szybko udaje się ustalić tożsamość denatki. Sarah Nelson pracowała w tym budynku, ale na innym piętrze – w firmie architektonicznej, której szefem jest Theodore Westwick. Tymczasem niezastąpiony w poszukiwaniu tropów na ciele ofiar, lekarz sądowy dr Sid Hammerback (Robert Joy) ustala, że zamordowana dziewczyna była w ciąży. Natomiast Jo dostrzega u niej markowe ubranie, na które nie byłoby stać zwykłej sekretarki. Autopsja potwierdza też, że zginęła ona minionej nocy. Nocna randka w biurze zakończyła się fatalnie? To byłoby zbyt proste i najmłodszy z drużyny – ekspert od analizy dowodów, Adam Ross (A.J. Buckley), który najbardziej stara się zaimponować swoją wiedzą nowej, atrakcyjnej koleżance, odkrywa, że niejaki Rudy Aronika prześladował Sarę emailami z powodu nieodwzajemnionej miłości. Młody mężczyzna wydaje się autentycznie zdruzgotany na wieść o śmierci ukochanej. Tymczasem Lindsay dopasowuje w bazie wyniki badań DNA krwi z ubrania ofiary i narzędzia zbrodni, użytego podczas ataku w pobliżu i są zgodne. A co jeszcze bardziej interesujące, wskazują, że sprawca dopuścił się wcześniej wielu napadów. To złodziej, którego policji nigdy nie udało się namierzyć. Dopiero Lindsay ustala jego tożsamość i miejsce pobytu, a jej mąż – detektyw Danny Messer (Carmine Giovinazzo) i detektyw z wydziału zabójstw, Don Flack (Eddie Cahill) ruszają za nim w szalony pościg ulicami Nowego Jorku. Czy to przybliży detektywów z nowojorskiego CSI do rozwiązania tej zagadki? Czy pomoże ustalić, co wydarzyło się minionej nocy w ich budynku na 34. piętrze?
„CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku” zdobyły 5 nominacji do nagrody Emmy. Są powiązane z „CSI: Kryminalnymi zagadkami Miami” i powstały jako swoista kontynuacja „Kryminalnych zagadek Las Vegas”. Te produkcje serialowe należą do 10 najpopularniejszych spośród wszystkich, prezentowanych obecnie w amerykańskiej telewizji. Podobnie na arenie międzynarodowej. Z powodzeniem „CSI: NY” nadawane są od lat w: Australii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz m.in. we Włoszech. Ogółem w 190 krajach i terytoriach zależnych na całym świecie.

Komentarze