Tuż przed tragedią

serial - dokument •Poruszający i trzymający w napięciu serial dokumentalny, ktory za pomocą drobiazgowych rekonstrukcji ukazuje kluczowe momenty największych katastrof naszych czasow. W serialu wykorzystywane są nagrania archiwalne, inscenizacje, wstrząsające relacje ocalonych i kluczowych świadkow, dowody przedstawione przez specjalistow medycyny sądowej, wypowiedzi ekspertow i najnowsze techniki komputerowe.
Odtwarzając sekunda po sekundzie sekwencję wypadkow i wykorzystując najnowsze osiągnięcia nauki i techniki, dokument pozwala uzyskać pełniejsze zrozumienie tego, co naprawdę się stało. Poznajemy szczegołowy i dramatyczny obraz wydarzeń – od ostatnich spokojnych chwil, kiedy nic jeszcze nie wydaje się zapowiadać nadciągającej katastrofy, przez zamęt, panikę i zniszczenie w jej trakcie, aż po jej następstwa i proby wyjaśnienia przyczyn. Eksperci przyglądają się meandrom śledztw i ponownie analizują dowody, by odkryć najważniejsze ogniwa tragicznego łańcucha zdarzeń.
W kolejnych odcinkach tego sezonu widzowie poznają szczegoły katastrofy samolotu w Queens, największej klęski żywiołowej w historii, jaką było tsunami w 2004 roku w Azji, nowe analizy przyczyn tragedii Titanica, historię ekskluzywnej koreańskiej galerii handlowej, ktora w ciągu 20 sekund legła w gruzach grzebiąc ponad 500 osob, kulisy masakry izraelskich sportowcow podczas olimpiady w Monachium w 1972 r., przebieg katastrofy lotniczej w Waszyngtonie w 1982 r., przyczyny eksplozji na pokładzie amerykańskiego lotniskowca w 1967 r., katastrofę rafinerii w Texas City, historię fatalnie zakończonego startu wahadłowca kosmicznego, tajemnicę wypadku samolotu „Kometa”, koszmar największej burzy XX wieku, kiedy jednocześnie rozszalało się 148 tornad, przebieg fatalnego lotu 191 do Chicago w 1979 roku oraz przerażające skutki wybuchu wulkanicznego na karaibskiej wyspie Montserrat.

Komentarze