Mam talent – wersja amerykańska

program rozrywkowy • Rok: 2010 Kraj: USAW konkursie talentów, którego oszałamiający światowy sukces zapoczątkowała zrealizowana w USA pierwsza edycja tego formatu, najbardziej uzdolnieni amatorzy, wyłonieni spośród tysięcy kandydatów z całej Ameryki, rywalizują o milion dolarów i wielki występ na Las Vegas Strip. Nagroda główna przypadnie tylko jednemu zwycięzcy, ale sam udział w programie bywa przepustką do sukcesu, dając szansę na zaistnienie przed wielomilionową widownią i rozpoznawalność, co może stać się początkiem kariery.

W programie biorą udział osoby mogące się pochwalić wyjątkowymi umiejętnościami estradowymi: piosenkarze, tancerze, komicy, akrobaci, parodyści, żonglerzy, iluzjoniści czy brzuchomówcy. Wszyscy z wielką determinacją i nadzieją, ale  z różnym powodzeniem, walczą o sympatię widzów i uznanie jurorów. Nie jest to łatwe zadanie, bo jury programu to iście wybuchowa mieszanka, którą stanowią: Sharon Osbourne i Piers Morgan oraz  Howie Mandel, który zastąpi Davida Hasselhoffa.

Piers Morgan – telewidzom znany z popularnych brytyjskich programów („Tabloid Tales”, „The Importance of Being Famous”, „You Can’t Fire Me, I’m Famous”), których był gospodarzem oraz z udziału w celebryckiej wersji „Trampoliny” („The Apprentice”) Donalda Trumpa. Wcześniej, gdy kierował London Daily Mirror, był jednym z najbardziej znanych wydawców prasowych. Przyjaźnił się z księżną Dianą. Stworzył też program „The Pride of Birtain Award”, w którym członkowie rodziny królewskiej i gwiazdy nagradzają zwykłych obywateli za bohaterskie czyny i wyjątkowe osiągnięcia.

Sharon Osbourne – gwiazda telewizji, która realizuje się w wielu rolach: jako menedżerka muzyczna, pisarka, producentka, filantropka i matka. Była menedżerką m.in. Black Sabbath, Ozzy’ego Osbourne’a, Electric Light Orchestra, Smashing Pumpkins, Motorhead i Slade. Twórczyni i producentka największego festiwalu hard-rockowego – Ozzfest oraz nagrodzonego statuetką Emmy reality show  „The Osbournes”. Występowała gościnnie w wielu serialach, czterokrotnie zasiadała w jury brytyjskiej edycji programu „X Factor”. Po niedawnej wygranej walce z rakiem, założyła fundację pomagającą ludziom, którym brak środków na walkę z tą chorobą.

Howe Mandel – kanadyjski komik, aktor i gospodarz wielu programów. Najbardziej znany z serialu „ St. Elsewhere”, występował również w filmach „Gremlins”, „Tribulation”. Prowadził programy „Deal or No Deal”, „Game Show Awards”. Twórca i gwiazda animowanego serialu dla dzieci „ Świat Bobbiego”.

Gospodarzem show jest Nick Cannon – komik, scenarzysta telewizyjny, muzyk i aktor. W wieku 17 lat został najmłodszym w historii telewizji członkiem zespołu scenarzystów.  Występował w programach telewizyjnych (m.in.„All That”) i filmach („Dobosz”). Jest gwiazdą, reżyserem i producentem programu „The Nick Cannon Show”. Jako muzyk współpracował z takimi artystami jak Kanye West, the Neptunes, Diddy, Mary J. Blige, Will Smith, R. Kelly i E-40, wydał też własny album „Nick Cannon”.  Magazyn People zaliczył go do dziesiątki odnoszących największe sukcesy młodych ludzi w Hollywood.

W piątej edycji programu gościnnie wystąpią takie gwiazy jak: Criss Angel, Kylie Minogue, Enrique Iglesias, Susan Boyle, Usher, David Copperfield, Donna Summer, Lionel Richie.

Komentarze