Hawaje 5-0

serial sensacyjny •Drugi sezon pełnego akcji, efektownych scen i fantastycznych plenerow serialu sensacyjnego, opowiadającego o pracy elitarnej jednostki policji powołanej do zwalczania najgroźniejszej przestępczości na Wyspach Hawajskich, jak morderstwa, terroryzm czy handel ludźmi.
Głowny bohater, detektyw Steve McGarrett (Alex O’Loughlin), to utalentowany i zasłużony oficer sił specjalnych marynarki, ktory przeszedł do pracy w policji. Jego najbliższymi wspołpracownikami zostają doświadczeni gliniarze: detektyw Danny „Danno” Williams (Scott Caan) i Chin Ho Kelly (Daniel Dae Kim) oraz świeżo upieczona absolwentka akademii policyjnej – Kono Kalakaua (Grace Park). Danno to detektyw z New Jersey, ktory – choć lepiej czuje się w wielkomiejskiej dżungli niż wśrod rajskich plaż – przeniosł się na Hawaje, by po rozwodzie z żoną nie tracić kontaktu ze swą ośmioletnią coreczką. Chin Ho Kelly był detektywem i zaufanym wspołpracownikiem ojca McGarretta, ale odszedł ze służby, kiedy niesłusznie oskarżono go o korupcję. Kono, piękna i nieustraszona kuzynka China, wcześniej wyczynowo uprawiała surfing. Dziś jej ambicją jest dorownanie kolegom z elitarnego oddziału.
W nowych odcinkach do zespołu dołącza agentka specjalna, Lori Weston (Lauren German), a wśrod bohaterow serialu na stałe pojawia się patolog sądowy Doktor Max Bergman (Masi Oka).
W drugim sezonie serialu oddział „5-0” – po zamordowaniu Patricii Jameson, ktora powołała go do życia – podlega nowemu gubernatorowi, Samowi Denningowi, ktory inaczej niż jego poprzedniczka postrzega jego rolę i wprowadza wiele zmian.

Komentarze