Czarodziejki

serial komediowy •Ochrona niewinnych, zwalczanie zła oraz wszelkich jego przejawow i generalnie zapobieganie krzywdom to niekoniecznie to, o czym marzy każda dwudziestoletnia kobieta. Ale siostry Halliwell już pogodziły się, że to ich przeznaczenie. W rozpoczynającym się, 3. sezonie tego serialu będzie jeszcze ciekawiej, bo te trzy dobre czarownice odkrywają, że ich indywidualne, unikalne, magiczne siły wzrastają. Czy to zmieni relacje między siostrami? I czy uda im się prowadzić normalne życie w nowoczesnym San Francisco?
Trzy piękne i kochające się siostry: Piper (Holly Marie Combs), Prue (Shannon Doherty, znana z serialu „Beverly Hills, 90210”) i Phoebe (Alyssa Milano – „Melrose Place”) odziedziczyły nadprzyrodzone moce wraz ze… starym domem, w ktorym ich rodzina mieszka od pokoleń. Czarodziejką była ich mama, a wcześniej babcia. Obie przybywają z zaświatow, by wspierać wspołczesne pokolenie radą, gdy zaklęcie z „Księgi Cieni” to za mało… Siostry Halliwell mają też wiernego przyjaciela i to w miejscowej policji. Inspektor Darryl Morris (Dorian Gregory) nieustannie ryzykuje swoim… stanowiskiem, by one pozostały anonimowe.
Siostry Halliwell wrociły do San Francisco dwa lata temu i wtedy dowiedziały się, że ich przeznaczeniem jest walka z siłami zła. Już zdołały się z tym oswoić. Zabłąkany przybysz z piekła rodem już ich nie wystraszy. Prue potrafi jedynie siłą swojego umysłu przesuwać przedmioty (telekineza). Najstarsza z siostr, Piper umie zamrażać czas. A najmłodsza z nich – Phoebe ma moc przeczucia, dzięki czemu widzi zagrożenia zarowno w przeszłości, jak i przyszłości. Każda z nich dysponuje inną magią, a ich siła tkwi w jedności.
Pozornie siostry Halliwell niczym jednak nie rożnią się od swoich rowieśniczek. Najbardziej odpowiedzialna z całej trojki wydaje się Prue i to ona pnie się po szczeblach kariery zawodowej. Pragnie zostać profesjonalnym fotografem, co fatalnie się dla niej skończy… Piper jest właścicielką nocnego klubu „3P”, na scenie ktorego występują znane zespoły muzyczne. Phoebe jeszcze studiuje. Jest trochę lekkomyślna i uwielbia flirtować. Gdy wreszcie zakocha się na poważnie, będzie burzliwie!
Czarodziejki czarująco potrafią rozprawić się z najbardziej nawet ponurym przeciwnikiem, także z innego świata. Zawsze mogą na siebie liczyć i wzajemnie wspierają się, nie tylko w walce z najrożniejszymi czarownikami i innymi potworami. Pełne wdzięku i uroku osobistego marzą jednak przede wszystkim o romantycznej miłości. Ale czy wobec tylu potężnych wyzwań, demonow i czarnoksiężnikow znajdą one jeszcze czas na chwilę prywatności? I kto odważy się pokochać tak niezwykłe, młode kobiety?
Piper znalazła bratnią duszę, kocha ze wzajemnością Leo (Brian Krause – „Sleepwalkers”) – Anioła Światłości i obrońcę dobrych czarownic. Czy jednak ich zwiazek ma szansę? Oboje mają do wypełnienia misje, ktore rożnią ich od zwykłych śmiertelnikow. W zapowiadanym, 3. sezonie czarodziejki znajdują sposob, by Piper mogła poślubić Leo. Ceremonia powinna odbyć się o Magicznej Porze. Ale czy dopełnienie wszelkich magicznych formalności ustrzeże młodą parę przed nieszczęściem?
Ktoś bowiem jest dziwnie zainteresowany tym, co dzieje się w domu siostr Halliwell. To nowy policjant w mieście, Cole Turner (Julian McMahon – „Bez skazy”), ale pogłoski o ich nadprzyrodzonej mocy nie interesują go z powodow służbowych. Prue i Piper stają się nieufne, gdy on i ich najmłodsza siostra zaczynają się spotykać. Phoebe zakochuje się w tym przystojnym mężczyźnie, nie zdając sobie sprawy, kim on jest naprawdę. Co ten człowiek ma wspolnego z demonem o imieniu Belthazor? I jak jest niebezpieczny? Jak zachowa się Phoebe, gdy uświadomi sobie, że… sypia z wrogiem?
„Czarodziejki” to komediowy serial grozy, doskonale łączący w sobie też elementy fantasy, zagadki kryminalnej i romansu, a zarazem jedna z ostatnich produkcji Aarona Spellinga – tworcy takich przebojow telewizyjnych, jak: „Aniołki Charliego”, „Dynastia”, „Melrose Place” oraz m.in. „Beverly Hills, 90210”.

Komentarze