CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku

serial sensacyjny •Serial – „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku” powstał na kanwie popularnych „CSI: Kryminalnych zagadek Miami” oraz stanowi kontynuację „Kryminalnych zagadek Las Vegas”. W mieście, ktore nigdy nie zasypia, nigdy nie odpoczywa, i w ktorym żyje ponad 8 milionow ludzi wszystkich ras, narodowości i religii – w Nowym Jorku dochodzi do wielu przestępstw tak tajemniczych, nieprawdopodobnych i intrygujących, że do rozwiązania tych zagadek potrzebni są najwyższej klasy profesjonaliści w policji. Parę głownych bohaterow tego serialu rownież grają prawdziwe gwiazdy kina i telewizji: Gary Sinise – nominowany do Oscara, zdobywca Złotego Globu oraz Emmy (m.in. za role w filmach: „Forrest Gump”, „Truman”) oraz nominowana do nagrody Emmy, Melina Kanakaredes (znana z serialu – „Powrot do Providence”).
W 3. sezonie „CSI: Kryminalnych zagadek Nowego Jorku” do obsady dołącza kolejna gwiazda kina, Claire Forlani (znana z filmu „Joe Black”), ktora wciela się w postać dr Peyton Driscoll – nowego lekarza sądowego. Piękna i inteligentna pani patolog przyleciała do Ameryki z Anglii po praktykę zawodową a znalazła miłość. Przydzielona do wspołpracy u boku dr Hawkesa (Hill Harper), nie tylko okaże się przydatna i ceniona w doskonale już zgranej drużynie detektywistycznej, ale rownież połączy ją romans z szefem nowojorskiego CSI, Mackiem Taylorem (Gary Sinise).
Detektywi: Mack „Mac” Taylor (Gary Sinise) i Stella Bonasera (Melina Kanakaredes), ktorych doświadczenie i poświecenie w pracy są godne podziwu, zawsze też mogą liczyć na pomoc kompetentnego zespołu ekspertow. Detektyw Danny Messer (Carmine Giovinazzo) z pasją podchodzi do każdej kolejnej sprawy. Zadurzy się w detektyw Lindsay Monroe (Anna Belknap), ale nie wiadomo czy ona odwzajemni jego uczucia. Podporą drużyny jest też rownie inteligentny, co bez reszty oddany pracy, doktor Sheldon Hawkes (Hill Harper). W śledztwie niezastąpiony jest także detektyw z wydziału zabojstw, Don Flack (Eddie Cahill).
Nowojorskie laboratorium kryminalistyczne dysponuje najnowocześniejszym sprzętem i do analizy dowodow wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki. Wszystkich śledczych łączy ten sam szlachetny cel i upor w poszukiwaniu prawdy. Obserwując ich podczas śledztwa nad kolejną zbrodnią poznamy inne, nieznane, mroczne oblicze nowojorskiej metropolii. Ludzie mogą kłamać, dowody nigdy!

Komentarze