CSI: Kryminalne zagadki Miami

serial sensacyjny •Dramat kryminalny. Wśrod bogactwa kultur, w tropikalnym klimacie południowej Florydy przestępcy wydają się jeszcze bardziej zuchwali i nieobliczalni. Ale nawet najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne rozwiąże zespoł najwyższej klasy profesjonalistow z Biura Śledczego CSI w Miami.
„CSI: Kryminalne zagadki Miami” od premiery w 2002r. należą do najpopularniejszych seriali (nie tylko sensacyjnych) na świecie. W 2003 roku zdobyły amerykańską nagrodę Publiczności (People’s Choice Awards) w kategorii: Najbardziej ulubiony dramat telewizyjny i wyznaczają standardy wspołczesnych policyjnych opowieści. „CSI: Miami” dowodzą, że praca intelektu w nowocześnie wyposażonym, kryminalistycznym laboratorium trzyma w napięciu jak najlepszy thriller. Ale nie tylko frapująca akcja, ale też porywający motyw przewodni (z repertuaru zespołu „The Who”) oraz doskonale dobrana obsada aktorska z Davidem Caruso na czele zasługują na słowa uznania. A jeśli jeszcze zdjęcia (nagrodzone Emmy w 2003 roku) są realizowane z rozmachem godnym premier kinowych, to już wiadomo, dlaczego „CSI: Miami” dosłownie zawojowały widzow na całym
świecie.
Na czele grupy dochodzeniowej, ktora rozwiązuje najtrudniejsze zagadki kryminalne dzięki najnowocześniejszym osiągnięciom techniki kryminalistycznej, stoi porucznik Horatio Caine (David Caruso) – były detektyw wydziału zabojstw w Nowym Jorku, ekspert od materiałow wybuchowych; charyzmatyczny i tajemniczy, bezgranicznie uczciwy policjant, dla ktorego jednak ludzie są ważniejsi od policyjnych procedur. Zawsze może liczyć na piekielnie inteligentną i pozornie zimną jak lod piękność z Południa, Calleigh Dusquene (Emily Procter) – specjalistkę od batalistyki. Wody oblewające Florydę i miejscowe bagna nie mają tajemnic przed zabojczo przystojnym Erikiem „Delko” Delektorsky’m (Adam Rodriguez) z rodziny kubańskich imigrantow. Na miejscu zbrodni, nieoceniona dzięki swojemu doświadczeniu, okazuje się dr Alexx Woods (Khandi Alexander) – lekarz sądowy, ktora każde ciało traktuje ze wspołczuciem. Stanowią doskonale zgrany zespoł specjalistow, tym trudniej im przyjdzie pożegnać swojego kolegę, Tima Speedle’a (Rory Cochrane), ktory ginie na służbie. Jego miejsce w drużynie zajmie były policjant drogowki z wykształceniem chemicznym – Ryan Wolfe (Jonathan Togo). Czy okaże się rownie skrupulatny w zabezpieczaniu śladow i przydatny w analizowaniu tropow? Z ekipą śledczą Biura CSI w Miami ściśle wspołpracują detektywi z miejscowego wydziału kryminalnego: Yelina Salas (Sofia Milos) oraz Frank Tripp (Rex Linn).
Śledczy z Miami tropią kolejne zbrodnie, zabezpieczają i analizują dowody przestępstw, wskazują winnych i żądają sprawiedliwości w imieniu ofiar. Horatio Caine i jego drużyna nigdy nie rezygnują.

Komentarze